Liderzy Kościoła oraz pracownicy zajmujący się dziećmi i młodzieżą Armia Zbawienia w Polsce zebrali się w sobotę w Warszawie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci biorących udział w programach Armia Zbawienia.

W Armia Zbawienia Warszawa odbyło się wydarzenie uświadamiające współczesne niewolnictwo oraz zagrożenie handlem ludźmi.

Armia Zbawienia jest wysoce zaangażowana w walkę i reagowanie na współczesne niewolnictwo i handel ludźmi. Mamy zaplecze teologiczne i historyczne. Wierzymy, że modlitwa jest fundamentalnym, niezbędnym i potężnym narzędziem walki o wolność i pracę na rzecz świata wolnego od wyzysku.

W ostatnim czasie udzieliliśmy pomocy dokonując zakupów i przekazując talony żywnościowe dla jego mieszkańców. Jest to już kolejna pomoc z naszej strony...

Ostatnie dni lipca, to wzmożone działania naszego korpusu na rzecz uchodźców z Ukrainy w Jarosławiu i Boratynie. Oba ośrodki zamieszkuje około 300 osób, matki z dziećmi, starsi panowie...

"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu;kto bowiem przystępuje do Boga ,musi uwierzyć,że On istnieje i że nagradza tych ,którzy go szukają" Hebr.11,6

W zeszłym tygodniu Armia Zbawienia zorganizowała obóz, pierwszy od początku pandemii Covid. Był to obóz rodzinny dla rodzin z całej Polski związanych z misją Armia Zbawienia. Zgromadziliśmy się w ośrodku wypoczynkowym z kąpieliskiem koło Olsztynka na północy Polski.

Uczymy się języka polskiego 🇵🇱. W Polsce teraz przybywa liczna grupa uchodźców z Ukrainy, chętnych poznać lepiej nasz język.

Gratulujemy jednej z liderek naszego korpusu Dominice Domańskiej, która ukończyła z sukcesem studia podyplomowe „Poradnictwo i zarządzanie małżeństwem” w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie.

Niedziela 31 sierpnia był szczególnym dniem dla Korpusu Warszawskiego AZ, gdyż powitano nowego żołnierza juniora.

Tegoroczny temat koncentruje się na roli technologii jako narzędzia, które może zarówno umożliwiać, jak i utrudniać handel ludźmi.

Wczoraj (26 lipca) byliśmy w odwiedzinach w Groblance. Podarowaliśmy karty podarunkowe do Lidla.

W dniu 9 lipca zorganizowaliśmy pomoc dla ośrodka w Zwięczycy, kupując żywność, środki czystości dla grupy około 60 osób, rozdane zostały też talony żywnościowe...

Korpus Armii Zbawienia w Rzeszowie intensywnie angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Na stałe od kilku miesięcy współpracujemy z fundacją UNITATEM...

Liderka Armia Zbawienia Camilla Thomas wzięła udział w konferencji pt.  „Głos migrantek w Polsce” w Warszawie. Omówiono aktualne wyzwania i możliwe rozwiązania.