Kapitan Matthew Beatty, major Wendy Goodman z Międzynarodowej służby ratowniczej AZ oraz lider AZ w Polsce, major Steven Thomas, odwiedzili warszawski magazyn, aby zobaczyć nową dostawę palet z pieluchami, jedzeniem dla niemowląt, kosmetykami i żywnością, która zostanie rozdana jako pomoc ukraińskim ...

Dzięki darowiznom na rzecz AZ możemy pomóc ukraińskim rodzinom w postaci bonów na zakup artykułów w supermarkecie według własnych potrzeb. Wszyscy liderzy Korpusów identyfikują ukraińskich uchodźców z wielką potrzebą i teraz są w stanie im pomóc.

Punkt Pomocy i Wsparcia działający przy Korpusie Armii Zbawienia w Warszawie pomaga rodzinom i osobom samotnym poprzez dystrybucję odzieży, artykułów higieny osobistej i zabawek.

Armia Zbawienia w Warszawie przekazuje pomoc do szpitali, hospicjum, do ośrodków dla uchodźców, schronisk dla osób w kryzysie bezdomności, bibliotek i szkół gdzie teraz są dzieciaki z Ukrainy, codziennie przychodzą do nas różne osoby (Polacy, Ukraińcy i nie tylko), którym wydajemy ubrania, buty ...

Dzięki koordynacji Międzynarodowej Służby Ratunkowej AZ, współpracującej z Armią Zbawienia w Niemczech, Polsce i Ukrainie w sobotę udało się dostarczyć pomoc humanitarną do Lwowa (Ukraina).

Starachowice miasto w centralnej Polsce wraz z Armia Zbawienia przygotowują się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy, którzy mają wkrótce tu przybyć.

Podczas gdy na Charków spadały bomby, matka uciekła do syna – oficera Armii Zbawienia w Warszawie. Miliony jej ukraińskich rodaków są zmuszeni do nowego życia, a salwacjoniści w polskiej stolicy udzielają im wsparcia w tej niełatwej drodze.

Armia Zbawienia w Warszawie staję się co raz bardziej znaną i mile widzianą w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki waszym darowiznom AZ może zapewnić niezbędną pomoc tym osobom. Jesteśmy otwarci codziennie, aby pomóc wielu uchodźcom, którzy licznie przybyli do miasta.

Lider korpusu AZ w Starachowicach, Bożena Olszewska, wzięła udział w sobotnim spotkaniu ze służbami ratunkowymi oraz organizacjami NGO na rzecz uchodźców i uchodczyń z Ukrainy. Ponieważ miejsc zakwaterowania w dużych miastach co raz mniej, mniejsze miasta też przyjmują uchodźców.

12 marca zorganizowaliśmy dużą pomoc dla jednego z ośrodków dla uchodźców, któremu przekazaliśmy żywność, środki czystości, słodycze i wiele innych artykułów. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsce noclegów, jadalnię, pokój zabaw dla dzieci i porozmawiać...

Armia Zbawienia w Rzeszowie organizuje pomoc dla uchodźców, przekazując żywność, środki czystości, odzież, lekarstwa wszystkim potrzebującym...

Armia Zbawienia w Warszawie aktywnie działa na wszystkich “frontach”. Pomoc została przekazana do hospicjum, do ośrodków dla uchodźców, codziennie przychodzą do nas różne osoby (Ukraińcy i Polacy), którym rozdajemy ubrania, buty, jedzenie, dzielimy się informacją i życzliwym słowem.

Armia Zbawienia bardzo dziękuję za tak wiele darowizn i darów co w tej chwili otrzymujemy. Niestety my nie mamy zbyt dużo miejsca do przechowywania wszystkiego, a więc darowizny finansowe byłyby bardzo mile widziane.

W Polsce, Armia Zbawienia dla osób z Ukrainy rozdaje paczki żywnościowe, szuka mieszkania, pomaga w tłumaczeniu, udzielała praktycznego wsparcia i odwiedza punkty recepcyjne dla uchodźców przy granice.