Aktualności - Armia Zbawienia w Polsce 2014

Armia Zbawienia Rzeszów

[...] w korpusie Armii Zbawienia w Rzeszowie odbyło się uroczyste nabożeństwo niedzielne, połączone z wieczerzą wigilijną. [...]

W dniach od 15 do 17 grudnia w korpusie Armii Zbawienia w Rzeszowie został zrealizowany projekt "Gwiazdkowa Niespodzianka"...

W weekend 27-28 września, cieszyliśmy się wizytą orkiestry Oslo Temple Corps Band z Norwegii.

W sobotę odbył się koncert i mieliśmy program dla dzieci w parku Skaryszewskim. W niedzielę na Osiedlu Kijowska przemaszerowaliśmy i poprowadziliśmy krótkie spotkanie na świeżym powietrzu, które później kontynuowaliśmy koncertem w Koneserze. Bóg pobłogosławił nas piękną pogodą, niesamowitym wykonaniem muzyczn

W tym roku 30 dzieciaków z czterech korpusów Armii Zbawienia w RP (Warszawa, Starachowice, Rzeszów, Malbork) mogło odpocząć nad brzegiem morza w miejscowości Jastrzębia Góra. Właśnie tutaj staraniami kadry pedagogicznej AZ był zorganizowany obóz letni w okresie 2-12 lipca 2014.

Od 2014 roku 30 lipca jest Międzynarodowym Dniem Przeciwko Handlowi Ludźmi. Z tej okazji zorganizowaliśmy w lokalu PaństwoMiasto przy ulicy Andersa wydarzenie pod tytułem "Niewolnicy XXI w. – historie filmowe".

Placówka Misyjna

W Placówce Misyjnej osoby potrzebujące mogą znaleźć duchową pomoc, spędzić wspólnie czas, napić się gorącej kawy. Dnia 1-go Lipca 2014r, na ulicy Ząbkowskiej 13/13 w Warszawie miejsce to rozpocznie swoją działalność.

Malbork

Naprawdę specjalny weekend dla AZ w Polsce: Dowódca Terytorialny ponownie otwiera AZ w Malborku po 78 latach nieobecności. Dwaj żołnierze i jeden żołnierz junior są zaprzysiężeni, co daje sumę członków placówki w liczbie ośmiu - sześć żołnierzy i dwóch żołnierzy juniorów.

Warszawa

W okresie przedświątecznym Warszawski Korpus Armii Zbawienia odwiedzili goście z Danii. Grupa duńskiej młodzieży miała bardzo napięty grafik, w którym zaplanowaliśmy nie tylko pracę w naszej Świetlicy, ale również wyjście poza jej teren – zapoznanie się z młodzieżą polskich szkół gimnazjalnych.

Rzeszów

W dniach od 2.04 do 5.04.2014 korpus Armii Zbawienia w Rzeszowie gościł małżeństwo majorów Oskarssons z Norwegii oraz major Joan Muench, regionalną oficer Armii Zbawienia w Polsce. Wizyta miała charakter ewangelizacyjny, duszpasterski i promocyjny.

Warszawa

Projekt ,,Odciążamy Mamy- Maluch na Pradze Północ” ma na celu zapewnienie profesjonalnej opieki nad dziećmi przez kompetentnych pracowników oraz wolontariuszy po to, aby w tym czasie rodzice mogli załatwić pilne sprawy, np. w urzędzie i nie musieli martwić się o to, że nie mają, co zrobić ze swoim dzieckiem.

Rzeszów

W dniu 23 lutego 2014r. w Rzeszowie odbyło się uroczyste nabożeństwo podczas którego zaprzysiężono trzech nowych żołnierzy Armii Zbawienia.

Rzeszów

4.01.2014r. misja kościoła Armii Zbawienia w Rzeszowie przeznaczyła odzież dla biednych i bezdomnych. Ufundowana odzież (250kg) została przekazana dla misji przez firmę 3 Style w Przeworsku. Ponadto rozdano egzemplarze pisma świętego i broszury religijne oraz zaprezentowano Kościół Armii Zbawienia.