Armia Zbawienia ma ponad 150-letnią historię, jednak Fundacja Armia Zbawienia w Polsce została zarejestrowana w 2020 roku a rozpoczęła swoją działalność dopiero w 2021 roku. Naszym głównym celem jest zapewnienie pomocy i wsparcia najbardziej ubogim i potrzebującym ludziom.

Nasza Fundacja prowadzi różnorodne projekty i programy na rzecz osób starszych, dzieci z rodzin potrzebujących oraz samotnych matek. Dołącz do nas jako wolontariusz lub darczyńca. 

Wspieraj Fundacje Armia Zbawienia, przekazując też 1,5 % od swojego podatku dochodowego na cele charytatywne. Wystarczy że w formularzu podatkowym wpiszesz numer KRS 0000 215 720 dopisując - cel szczególowy Armia Zbawienia. Dziękujemy Ci z góry!

Nasze konto bankowe


FUNDACJA ARMII ZBAWIENIA
54 1600 1462 1865 2807 1000 0001

W Warszawie nasza Fundacja zorganizowała projekt integracyjny dla kobiet z Polski i obcokrajowczyń, podczas którego one wspólnie gotowały potrawy z różnych krajów, zdobywały nowe umiejętności i zwiedzały różne miejsca w Polsce. Dzięki temu projektowi chcieliśmy przełamać stereotypy dotyczące innych narodowości w polskim społeczeństwie i pomóc kobietom z innych krajów odnaleźć się w obcym kraju. Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Jednym z naszych kierunków jest też propaganda Zero Waste, czyli 'Nie marnowania', zarówno ubrań, jak i jedzenia. Każdy mieszkaniec Polski może wysłać swoje ubrania, które już nie chce czy nie potrzebuje, za pomocą portalu Ubrania do Oddania, wybierając kompanię Armia Zbawienia https://ubraniadooddania.pl/campaigns/826, i w ten prosty sposób my otrzymujemy 1 zł za 1 kilogram rzeczy. Kurier zabiera rzeczy od osoby całkiem za darmo. W 2023 roku na rzecz Armii Zbawienia wysłano ponad 5 tysięcy kilogramów ubrań, które później zostaną wykorzystane również na cele charytatywne.

Częścią naszej Fundacji jest również Sklep charytatywny na platformie OLX, gdzie każdy może kupić nową nieużywaną rzecz, a cały dochód przeznaczony jest na programy Fundacji. Zapraszamy do mądrych zakupów w Armii Zbawienia www.facebook.com/charitysklep