ul. Matejki 12, 35-064 Rzeszów

Korpus Rzeszów

Kościoł i Punkty Pomocy Armii Zbawienia w Polsce

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - ciąg dalszy

Korpus Rzeszów

Armia Zbawienia w Rzeszowie z wielkim zaangażowaniem niesie pomoc uchodźcom na terenie woj. Podkarpackiego. W sobotę 22 maja w nasze działania włączył się pochodzący z Kanady Billy, emerytowany oficer Armii Zbawienia. Miał okazję zapoznać się z naszą pracą i poznać problemy, przebywających w ośrodkach uchodźców, głownie matki i dzieci.

W tym dniu odwiedziliśmy dwa ośrodki dla uchodźców, dostarczając im potrzebnych środków w postaci, żywności i środków czystości. Zaopatrzenie w te artykuły, obecnie jest podstawą dla ośrodków. Mamy kontakty z kilkoma takimi ośrodkami na terenie Podkarpacia. Pomocy udzielamy też rodzinom i osobom z Ukrainy, które nie są w ośrodkach, a przebywają w różnych miejscach. Takich osób jest bardzo wiele, natomiast problemem jest ich zlokalizowanie. Oni najbardziej potrzebują pomocy. Ale udaje się nam do nich dotrzeć. Pomoc materialna to jedno, ale potrzebują też normalnych rozmów, porad. Zapraszamy ich do naszego korpusu na spotkania przy kawie, niedzielne nabożeństwa, nawiązujemy kontakty interpersonalne.

Niesienie pomocy to nie tylko satysfakcja, ale moralny obowiązek w który Armia Zbawienia, tak dobrze się wpisuje. Pamiętajmy, że przy tej okazji mamy szansę na nasze chrześcijańskie świadectwo. Tak naprawdę tylko w Bogu jest nadzieja, że wszystko się odmieni i nastanie normalność tzn. spokojne życie. Niech Bóg nam dopomoże w niesieniu tej nadziei.

por. pastor Ryszard Potocki

Wróć