Korpus Warszawa Praga-Północ

Kościoł i Punkty Pomocy Armii Zbawienia w Polsce
ul. Ząbkowska 23/25 lok. 9 (wejście od ul. Markowskiej), 03-736 Warszawa Korpus
ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej, 03-736 Warszawa Punkt pomocy

Witamy!

Armia Zbawienia w Warszawie służy ludziom w słowach i w czynach. W Warszawie, na Pradze-Północ, Armia Zbawienia jest wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.

Wspieramy i pomagamy tym, którzy tego potrzebują najbardziej. Karmimy głodnych, pocieszamy smutnych i pomagamy tym, którzy nie mają środków do życia. Rozdając im żywność i odzież, ale również służymy doradztwem, praktyczną pomocą oraz modlitwą.

Kap. Oleg Samoilenko Kap. Dominika Domańska
Korpus Warszawa Praga-Północ
Kap. Oleg Samoilenko &
Kap. Dominika Domańska

NASZE PROGRAMY – Warszawa

Realizowane projekty

Armia Zbawienia w Warszawie realizuje różne projekty. Więcej o tym...

Klub dla kobiet

Spotkanie dla kobiet, gdzie panie dzielą się swoim doświadczeniem i uczą się nowych umiejętności. Klub dla kobiet to spotkania, na których Panie (od 20 do 60 lat) dzielą się wspólnymi tematami i pytaniami (wychowanie dzieci, jedzenie, zdrowie). Dla nich mamy różne zajęcia kulinarne, sportwe lub wyjścia do kina lub teatru. To świetna okazja, aby znaleźć przyjaciółki.

Klub seniora

Osoby 60+ zapraszamy na Klub Seniora, na którym rozmawiamy na różne tematy takie jak zdrowie, sztuka, książki etc. Co miesiąc mamy gościa specjalnego, który dzieli się z nami przydatnymi informacjami dla seniorów (np. lekarz, prawnik). Prowadzimy również zajęcia z obsługi telefonu komórkowego, komputera oraz Internetu. Nikt tu nie będzie się czuł samotnie.

Nabożeństwo

To czas uwielbienia Pana dla wszystkich grup wiekowych ze śpiewem, czytaniem Biblii, osobistymi świadectwami i głoszeniem Ewangelii Jezusa Chrystusa. Po tym każdy może porozmawiać przy wspólnej kawie i herbacie. Wszyscy są mile widziani.

Praca z Dziećmi i Młodzieżą

Służba dla Dzieci i Młodzieży w Armii Zbawienia-Warszawa Praga-Północ zawiera szeroki wybór aktywności: pomoc przy odrabianiu lekcji podczas tygodnia na Świetlicy, obozy letnie, specjalne projekty (teatr, sport itd), gry i zabawy, wsparcie duchowe.

Punkt pomocy i wsparcia

Nasz Punkt wsparcia i pomocy (ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej) jest otwarty dla wszystkich. Każdy tutaj może uzyskać poradnictwo (psychologiczne, prawne, zawodowe), ubrania lub żywność (w zależności od dostępności) a także pomoc w znalezieniu ofert pracy. Również przyjmujemy od państwa ubrania, buty, książki (po wcześniejszym umówieniu przez tel. 605 368 604), które już nie potrzebne, ale które są nadal w dobrym stanie i mogą służyć innym ludziom. Również zapraszamy na Program rozwoju wolontariatu „Be active!”, Klub językowy, Program „Super rodzic!”, warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, pikniki rodzinne, spotkania sąsiedzkie, wyjścia integracyjne, mini projekty, zajęcia rozwijające pasję

Wydarzenia

Aktualności - Korpus Warszawa Praga-Północ

Armia Zbawienia uczestniczyła w obchodach światowego Dnia Uchodzcy pod czas…

Oddając swoje niepotrzebne ubrania/buty innym Ty dbasz o planetę, nie marnujesz rzeczy oraz wspierasz potrzebujących.

Armia Zbawienia w Kielcach na II Ogólnopolskich Targach NGO-EXPO...

Internetowy charytatywny sklep na OLX co raz bardziej oferuje różne promocje oraz...