ul. Ząbkowska 23/25 lok. 9 (wejście od ul. Markowskiej), 03-736 Warszawa Miejsce spotkań
ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej, 03-736 Warszawa Adres pocztowy

Korpus Warszawa Praga-Północ

Kościoł i Punkty Pomocy Armii Zbawienia w Polsce

Dzień Uchodźcy w Warszawie

Dzisiaj część ekipy z Armii Zbawienia można było spotkać na Pikniku z okazji Światowego Dnia Uchodcy (Refugee Day), zorganizowany przez Międzykulturowy Ośrodek Rozwoju Społecznego MORS IOM Poland Polskie Forum Migracyjne oraz UNHCR Polska.

W gronie cudownych organizacji i instytucji, które wspierają uchodźców i cudzoziemców w Polsce mieliśmy nasze informacyjne stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. To była doskonała okazja, by porozmawiać z tak różnymi ludźmi i przedstawicielami organizacji, dowiedzieć się więcej o ich wspaniałej działalności oraz opowiedzieć o tym co robimy w Armii Zbawienia. Na wszystkich czekali też niesamowite muzyczne atrakcje, pyszne jedzenie z całego świata i wiele więcej! Miło było usłyszeć tak dużo słow podziękowania od uchodźców z Ukrainy, którym pomogliśmy w najgorszych chwilach ich życia.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe wydarzenie, wszystkim osobom które odwiedziły nasze stoisko, naszym wolontariuszom za pomoc oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy za pożyczony namiot.

Według nowego raportu ONZ 117 milionów ludzi na świecie to uchodźcy.

#ArmiaZbawienia #RefugeeDay #OpenForEveryone

Wróć