ul. Ząbkowska 23/25 lok. 9 (wejście od ul. Markowskiej), 03-736 Warszawa Miejsce spotkań
ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej, 03-736 Warszawa Adres pocztowy

Korpus Warszawa Praga-Północ

Kościoł i Punkty Pomocy Armii Zbawienia w Polsce

Święta dla wszystkich!

Cierpiącą ludzkość Jezus darzy szczególną miłością, dlatego Armia Zbawienia Warszawa celebrowała Święta Bożego Narodzenia wspólnie z potrzebującymi.

 

Wspólnie z Armią Zbawienia Warszawa, 60 osób bezdomnych i potrzebujących mogło świętować narodziny Jezusa. 24 grudnia Korpus zaprosił ich do Baru Ząbkowskiego. Razem wysłuchali Ewangelii, śpiewali kolędy i błogosławili siebie nawzajem, zanim zasiedli do pysznej kolacji z dwunastoma daniami. Przed wyjściem każdy otrzymał mały, osobisty prezent.

 

Na kilka dni przed Świętami kilka osób z Armii Zbawienia Warszawa odwiedziło okolice potrzebujących rodzin i przyniosło im Błogosławieństwo Chrystusa. Małe prezenty symbolizowały bezwarunkową miłość Boga, który zesłał swojego Syna, tak by każdy kto w Niego wierzy mógł być zbawiony. 

Również dzieci, które uczęszczają na Świetlicę, obchodziły Święta wspólnie ze swoimi rodzicami i Armią Zbawienia. Z wielkim entuzjazmem dzieci odegrały jasełka i śpiewały kolędy razem z rodzicami, opiekunami, pracownikami i wolontariuszami Armii Zbawienia. 

Przykro znane pod nazwą „getta dla biednych”, Osiedle Dudziarska zazwyczaj nie ma możliwości świętowania, dlatego drużyna Korpusu Warszawa tam pojechała i śpiewała kolędy, grała na gitarze, rozdawała croissanty i dzieliła się radością Świąt z ludźmi, którzy tam żyją.

Wszystkie te świąteczne działania udało się wykonać dzięki pomocy wolontariuszy, hojnemu wsparciu Stowarzyszenia SHOM (Spouses of Heads of Mission), szwajcarskiej Ambasadzie i Hiestand Polska. Dzięki nim wszystkim tak wiele ludzi było ubłogosławionych w te Święta. Serdecznie dziękujemy!

Wróć