ul. Ząbkowska 23/25 lok. 9 (wejście od ul. Markowskiej), 03-736 Warszawa Miejsce spotkań
ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej, 03-736 Warszawa Adres pocztowy

Korpus Warszawa Praga-Północ

Kościoł i Punkty Pomocy Armii Zbawienia w Polsce

Ulubione Święto Dzieci

Najbardziej lubiane Święto przez dzieci

Piękne rodzinne święta Bożego Narodzenia pozwalają na chwilę się zatrzymać, porzucić codzienne obowiązki i pochwycić głębszy sens naszego bytu. Jest to czas, kiedy wspominamy dzień narodzenia Jezusa i choć na kilka chwil możemy stać się świadkami rodzenia się nowego życia, powstawania świata na nowo – rzeczywistości pełnej nadziei, dobra i miłości.

Ta niezwykła ciepła atmosfera towarzyszyła nam podczas świątecznych przygotowań w świetlicy środowiskowej Armii Zbawienia, która już piąty rok pracuje z dziećmi i młodzieżą na Warszawskiej Pradze-Północ. Boże Narodzenie jest najbardziej lubiane przez dzieci nie tylko ze względu na prezenty. W tym roku wychowankowie świetlicy sami zainicjowali i z pomocą wychowawców przygotowali dla rodziców i gości placówki przedstawienie jasełkowe, uroczysta prezentacja którego wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd odbyła się 16 grudnia 2014 r. w Warszawskim Korpusie AZ. Prezentów oczywiście nie zabrakło i tym razem. Dzięki kontynuacji naszej współpracy z Misją Gwiazdkowej Niespodzianki oraz zaangażowaniu rodziców w porę udało się dostarczyć prezenty Gwiazdkowej Niespodzianki, którymi podzieliliśmy się w tym roku z ponad 50 rodzinami. Wielkim błogosławieństwem dla nas było zaproszenie na spotkanie wigilijne przygotowane przez Chrześcijąńka Szkołę „Samuel”. Uroczystość odbyła się 20 grudnia 2014 r. Nasi wychowankowie razem z rodzicami mieli mozliwość jeszcze raz usłyszeć Ewangelię, podzielić się opłatkiem, zakolędować wspólnie przy ozdobionej choince w miłej świątecznej atmosferze.

Wypatrując pierwszej gwiazdki czy ozdabiając choinkę za rok, pozwólmy, aby nie tylko ich blask, ale sam Jezus Chrystus zagościł także w każdym sercu na długi czas.

Wróć