Armia Zbawienia się nie poddaje

Czego pilnie potrzebujemy?  Chleba, pracy, czasu, miłości, akceptacji? Podczas pandemii zmieniły się perspektywy, ale Armia Zbawienia nadal walczy o ludzi.
 
 
Wszędzie tam, gdzie działa Polska Armia Zbawienia - w Warszawie, Rzeszowie, Starachowicach i Malborku - robi się więcej niż kiedykolwiek wcześniej, aby pomóc ludziom. Wiele osób potrzebuje jedzenia, inni potrzebują porady, a jeszcze inni społeczności.
 
Podczas blokady, spotkania były możliwe tylko online. Teraz, na przykład, znowu odbywają się nabożeństwa kościelne i studia biblijne - oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. W niektórych miejscach kluby dla dzieci również powoli ruszają, też z zachowaniem bezpieczeństwa.
 
Ale w ciągu ostatnich miesięcy świat się zmienił. Gosia Steiner z Malborka mówi: "Wszędzie, gdzie się nie rozejrzyjmy integrację zastąpiła izolacja, bliskość zastąpił dystans, a spotkania w grupach, raczej spotkania indywidualne. W tym czasie najważniejsza jest modlitwa."  Kapitan Pom. Gabrielle Głodek w Warszawie Śródmieście zauważa również, że zwłaszcza młodzi ludzie przyzwyczaili się do odosobnienia i często wolą spotkania indywidualne od grupowych.
 
Ale to nie dotyczy wszystkich. Kapitan Oleg Samoilenko z Warszawy-Pragi mówi: "Do naszych usług może uczęszczać nie więcej niż 12 osób, w zasadzie więcej osób chciałoby przyjechać". Z drugiej strony, liczba osób korzystających z naszej opieki społecznej znacznie się zmniejszyła.
 
To wielka radość, że Armia Zbawienia w Rzeszowie mogła przyjąć nowego żołnierza, a Armia Zbawienia Warszawa-Praga nawet dwóch nowych żołnierzy. Porucznik Ryszard Potocki, pastor w Rzeszowie, powiedział: „Jeszcze znajdują się ludzie, gotowi pójść za Jezusem, bezkompromisowi, pełni poświęcenia, których krzyż nie przeraża. Takich Chrystus szuka i na szczęście, jeszcze znajduje.” Serdecznie witamy naszych nowych żołnierzy i modlimy się za nich.
 
Jesteśmy bardzo wdzięczni każdem za wszystkie darowizny i prezenty, które otrzymaliśmy. Dzięki nim i waszym modlitwom możemy kontynuować naszą pracę na rzecz ludzi. Niech Was Pan Bóg błogosławi!

 

Armia Zbawienia w RP
BNP Paribas
IBAN - PL15 1750 0009 0000 0000 2136 4754
Kod BIC/SWIFT - PPABPLPKXXX


 
 

Wróć