ARMIA ZBAWIENIA SŁUŻY W INDIACH PODCZAS DRUGIEJ FALI PANDEMII COVID

Armia Zbawienia w Indiach reaguje, gdy codziennie odnotowywane przypadki COVID-19 osiągają bezprecedensowego poziomu. Międzynarodowy ruch prowadzi szereg szpitali i klinik na całym subkontynencie.
Podczas gdy polityka rządu Indii polegała głównie na zapewnianiu leczenia COVID-19 za pośrednictwem własnych placówek opieki zdrowotnej, szpitale Armii Zbawienia w kilku obszarach przyjmują obecnie dużą liczbę pacjentów z objawami COVID, ponieważ zapotrzebowanie w skali krajowej przekracza możliwości.
Międzynarodowy przywódca Armii Zbawienia, generał Brian Peddle, napisał do Salwacjonistów w Indiach: „Wasz kraj i jego mieszkańcy przyciągnęli uwagę całego świata z powodu obecnego nasilenia się COVID i jego wpływu na rodziny, sąsiadów i społeczności. Nasze serca są poruszone, piszę…, aby zapewnić was o naszych modlitwach i praktycznym wsparciu”.
List generała do salwacjonistów w Indiach potwierdza cytat z Księgi Jozuego 1: „Bądź silny i bardzo odważny”. Powtarza również, jak ważna jest współpraca z rządowymi instytucjami zdrowia publicznego i przestrzeganie zdrowych praktyk higienicznych. „Zaszczepiłem się”, - pisze generał, „Zachęcam was do szczepienia” (IHQ Communications)

Wróć