Armia Zbawienia w Polsce ma nowych Liderów

Od 15 lipca Kapitanowie Philip i Caroline James, Oficerowie z Terytorium Zjednoczonego Królestwa i Republiki Irlandii, przejęli dowództwo nad Regionem Polski. Poprzednia Oficer Regionalna – Major Joan Münch z Terytorium Danii i Grenlandii, została mianowana na Koordynatora Zintegrowanej Misji na Terytorium Szwajcarii, Australii i Węgier.

Kap. Philip James został Oficerem Regionalnym wraz ze swoją żoną Kap. Caroline James, której funkcją jest Dyrektor Służby Wśród Osób Dorosłych i Rodzin w Regionie Polski.

W niedzielę 17 lipca prawie 80 członków i przyjaciół Armii Zbawienia wzięło udział w uroczystym przekazaniu obowiązków w Otwocku pod Warszawą. Pod przewodnictwem Naczelnej Sekretarz Ppłk. Marshy-Jean Bowles Armia Zbawienia powitała swoich nowych Liderów i podziękowała Major Münch za jej służbę.

Obecnie 10-letnia Armia Zbawienia w Polsce składa się z trzech Korpusów (Warszawa, Starachowice i Rzeszów) i jednej Placówki (Malbork) i liczy 100 Żołnierzy i Adherentów (w tym trzech Kap. Pom.). Od tego lata dwoje Żołnierzy rozpocznie studia w Szkole Oficerskiej w Winnipeg (Kanada) – Dominika Domańska z Placówki Malbork i Angelika Garło z Korpusu Warszawa.

Armia Zbawienia w Polsce życzy Major Joan Münch Bożego błogosławieństwa oraz serdecznie wita Kapitanów Caroline i Philipa Jamesów.

„Pan, wasz Bóg, który idzie przed wami, będzie walczyć za was tak samo, jak to na waszych oczach uczynił w Egipcie, a także na pustyni, gdzie, jak widziałeś, Pan, twój Bóg, nosił cię, tak jak ojciec nosi swoje dziecię, przez całą drogę, którą szliście, aż doszliście do tego miejsca.” (5 Księga Mojżeszowa 1:30-31)

Wróć