Cenne – takimi jakimi jesteśmy

Od czasu do czasu, kobiety potrzebują się oderwać od swoich codziennych zadań, po to by poznać swoją wartość. 25 kobiet mogło tego doświadczyć podczas weekendu, zorganizowanego przez polską Armię Zbawienia, w Otwocku pod Warszawą.

 

Od 17 do 19 kwietnia 25 kobiet z Gdańska, Malborka, Starachowic i Warszawy; było na inspirującym wyjeździe w pięknych i zielonych okolicach Otwocka. Nasi goście terytorialni z oddziału „Kobiet, Rodzin i Seniorów” z Terytorialnej Kwatery Głównej w Niemczech, Major Andrea Weber i Kap. Pom. Ute Freund, oparli swoje nauczanie na motto weekendu dla kobiet : „Jesteś cenna”.

 

Program był najróżniejszy, tak jak i uczestniczki: studia Biblijne, warsztaty, gry, tańce, modlitwa – uczestniczki od najmłodszej (21) do najstarszej (74), wszystkie cieszyły się spokojną i radosną atmosferą. Kiedy panie wykonywały naszyjniki z kolorowych koraliczków, wyraźnie ukazało się zróżnicowanie w talentach: niektóre pomagały tym, które były niecierpliwe, inne doradzały w doborze kolorów tym niezdecydowanym, te panie, które miały słabszy wzrok, otrzymały pomoc od młodszych uczestniczek.

 

„Nie jesteś przypadkowa”,  powiedziała Andrea Weber podczas pożegnalnego spotkania, „Bóg chciał Ciebie, taką jaką jesteś, jesteś cenna!”.  Z tym biblijnym potwierdzeniem i doświadczeniem budującej i zrelaksowanej społeczności. Panie powróciły wzmocnione do swojego codziennego, a jednak wymagającego życia.

 

Wróć