Kolonia dla dzieci w Chłapowie 2017

        Czas biegnie nieubłaganie ze względu na to, że mamy już za sobą kolejny obóz chrześcijański, który odbył się w terminie od 19 do 26 sierpnia nad polskim morzem, a dokładniej w Chłapowie, niedaleko Władysławowa. Tym razem w wyjeździe wzięło udział 32 dzieci w wieku 7-13 oraz kadra w składzie 1 kierownika, 3 wychowawców i 5 wolontariuszy. W tym roku odnotowano również największą liczbę uczestników i wolontariuszy ze wszystkich korpusów Armii Zbawienia, biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe wyjazdy letnie. Po raz pierwszy zaprosiliśmy również do współpracy- właśnie w roli wolontariuszy- trójkę naszej młodzieży, która miała okazję dowiedzieć się, na czym polega służba dzieciom. To było z pewnością dla nich duże wyzwanie, ale przy pomocy dorosłych, świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.  

        Program atrakcji był bardzo napięty, więc nikt nie mógł narzekać na nudę.  W ciągu całego tygodnia pobytu nad morzem regularnie odbywały się zajęcia biblijne, muzyczne, a wszystkie poranki były poświęcone wspólnemu uwielbianiu Jezusa. Ponadto nie zabrakło też czasu na  zajęcia sportowe i artystyczne, a poza tymi aktywnościami dodatkowo kąpaliśmy się w morzu i wyjeżdżaliśmy na różne wycieczki. W ciągu całego naszego pobytu atmosfera była miła i przyjazna.

       Widzimy ogromną potrzebę organizowania tego typu obozów chrześcijańskich dla dzieci. Dla części z nich jest to czasem jedyna możliwość usłyszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie w ciągu całego roku, a może i w ciągu całego ich życia. Często jesteśmy wzruszeni tragicznymi historiami  naszych podopiecznych, którzy doświadczają ogromnego cierpienia w swoich rodzinach. Te dzieci, mimo ich młodego wieku,  dobrze wiedzą, czym jest głód, bieda czy odrzucenie przez ich rodziców. Celem Armii Zbawienia jest niesienie pomocy cierpiącej ludzkości, tym bardziej czujemy się w obowiązku, aby wspierać materialnie i duchowo takie rodziny, a przede wszystkim dzieci. Zanośmy więc nasze dziękczynienia i błagania do Pana w nadziei, że On wysłucha naszych modlitw i pozwoli kontynuować nam to dzieło w kolejnych latach. Wierzymy też w to, iż najmłodsi -dzięki takim wyjazdom- mogą być światłem dla swoich rodzin i dla całego otoczenia. W końcu Jezus sam podkreślał: ,,Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” Niech to stanie się naszą motywacją do działania! Nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej kolonii! 

Wróć