Książka o Założycielu Armii Zbawienia teraz jest dostępna po polsku!

WILLIAM BOOTH Zupa, mydło i zbawienie. Chrześcijańscy bohaterowie dawniej i dziś. Janet i Geoff Benge.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że ta książka ponownie jest dostępna w języku polskim. Jest ona łatwa do czytania, opowiada historię niezwykłego człowieka, który podążył za Bożym prowadzeniem i założył ruch, który do dziś się rozrasta. Książkę można pozyskać w lokalnej Armii Zbawienia.

 

„William wpadł do domu jak bomba: - Znalazłem cel mojego życia! Znalazłem miejsce, gdzie jest tak wiele ludzkiego nieszczęścia na tak niewielkim terenie, że pracy starczy tam na moje całe życie!

Poruszony biedą i cierpieniem wielu ludzi, traktowanych z obojętnością w przemysłowej Anglii, William Booth poświęcił życie, by nieść ewangelię ludziom odrzuconym przez społeczeństwo, którzy nigdy nie przyszliby do kościoła – a nawet gdyby przyszli, nie byliby w nim mile widziani. W wieku piętnastu lat William powiedział: „Bóg będzie miał całego Williama Bootha” i nawet odrzucenie ze strony władz kościelnych i państwowych, brak wsparcia finansowego ani zażarte ataki tłumów nie powstrzymywały go od głoszenia światła ewangelii na ulicach Anglii.

Dzisiaj na całym świecie założona przez niego Armia Zbawienia prowadzi tysiące ośrodków głoszących ewangelię i niosących pomoc potrzebującym, przemieniając życie dziesiątek tysięcy ludzi prze miłość Boga i odwagę swoich przekonań.”

Wróć