Księżna Kate i książę William w Polsce

Przedstawicielka Armii Zbawienia wzięła udział w spotkaniu.

Joanna Trela, kierowniczka projektu Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu, znalazła się w niewielkiej grupie przedstawicieli organizacji zaangażowanych w przeciwdziałanie handlowi ludźmi w Polsce, którzy mieli okazję spotkać się z książęcą parą. Spotkanie miało miejsce podczas przyjęcia z okazji 91. urodzin Królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich w Warszawie, na którym przemawiał książę William.

Podczas prywatnej rozmowy grupy z księżną Kate, Joanna wyjaśniła, że wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia związanego z handlem ludźmi, przyjmując oferty pracy. Po spotkaniu Joanna powiedziała: "Księżna była zdecydowanie dobrze poinformowana i bardzo zainteresowana problemem handlu ludźmi. To było ciepłe i miłe spotkanie i cieszymy się, że otrzymaliśmy uznanie dla pracy Armii Zbawienia w całej Polsce i Wielkiej Brytanii w celu wyeliminowania okrutnego wyzysku ludzi ".

Odnosząc się do książęcej wizyty w Warszawie Anne Read, Dyrektorka ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu brytyjskiej Armii Zbawienia, dodała: „Mamy świetny projekt w Polsce, który podnosi świadomość na temat zagrożenia. Prowadzimy Punkt Weryfikacji Ofert Pracy celem zapobiegania akceptowaniu fałszywych ofert pracy przez Polaków, co prowadzi do stawania się ofiarami współczesnego niewolnictwa tu w Wielkiej Brytanii”.

Spotkanie książęcej pary z polską delegacją jeszcze bardziej zacieśniło współpracę polsko-brytyjską w przeciwdziałaniu procederowi handlu ludźmi.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Wróć