Nie daj się sprzedać. Bezpieczna praca za granicą

Handel ludźmi i niewolnictwo kojarzą się z zamierzchłymi czasami. Niestety, z tymi problemami wciąż boryka się świat w XXI wieku. Szacuje się, że współcześnie na całym świecie żyje ponad 40 mln niewolników.


Polska uznawana jest zarówno za kraj docelowy, czyli taki, w którym ludzie są wykorzystywani (głownie osoby pochodzące z Ukrainy, Białorusi, ale także Wietnamu czy Filipin), za kraj tranzytu, ponieważ często stanowi jedynie ‘przystanek” w drodze do Europy zachodniej, oraz za kraj pochodzenia ofiar - Polacy od wielu lat przodują w statystykach ofiar krajów Europy zachodniej – głównie w Niemczech, Szwecji, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.


Ponad połowa wszystkich przypadków wykorzystania – prawie 25 mln - to wykorzystanie do pracy przymusowej. W tej kategorii 60 % ofiar to mężczyźni. Praca przymusowa najczęściej kryje się w takich sektorach jak budownictwo, rolnictwo, przetwarzanie żywności, gastronomia, opieka oraz usługi. Do nadużyć dochodzi także w górnictwie, rybołówstwie czy pracy w domach. Szacuje się, że jedynie 1 % przestępstw wychodzi na jaw.


Projekt Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu jest częścią działań Armii Zbawienia dotyczących niewolnictwa. Aktywności w tym obszarze są obecnie podejmowane w 91 krajach na całym świecie. Częścią Projektu jest bezpłatna usługa weryfikacji ofert pracy. Osoba zainteresowana wyjazdem do pracy za granicę może bezpłatnie poddać sprawdzeniu wybraną przez siebie ofertę pracy. Oferta zostanie dokładnie przeanalizowana przez wykwalifikowanego pracownika. Analiza ma na celu oszacowanie ryzyka konkretnej oferty pracy (bądź konkretnego pracodawcy) pod względem bezpieczeństwa oraz uczciwości.


Jeśli klient decyduje się podjąć pracę za granicą, przygotowujemy go do wyjazdu informując o obowiązkach i prawach przysługujących w danym kraju oraz zapewniamy kontakty mogące pomóc w trudnych sytuacjach. Utrzymujemy kontakt z osobami, które decydują się na wyjazd i pomagamy zapewnić bezpieczeństwo. Dzięki obecności Armii Zbawienia w całej Europie, a także poza nią, możemy podjąć działania niezależnie od miejsca.


Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, tj. utratę pracy w Polsce, rozluźnianie restrykcji przez kraje europejskie oraz nadchodzący sezon letni, przewidujemy, że wiele osób będzie ponownie szukało pracy za granicą. Jeśli jesteś jedną z nich nie wahaj się ani chwili – Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem! Rozwiej swoje wątpliwości i skontaktuj się z nami już dziś. Bez żadnej opłaty sprawdzimy ofertę, która Cię interesuje oraz doradzimy i poinformujemy na co należy zwrócić uwagę decydując się na wyjazd.


Napisz do nas wiadomość email weryfikacja.pracy@armia-zbawienia.pl, skontaktuj się przez Facebooka, albo zadzwoń pod numer tel.: +48 727 55 44 33.
 

Wróć