Od czego są sąsiedzi?

W normalnych czasach sąsiedzi radzą sobie z życiem prywatnym, ale w czasach kryzysu... Sąsiedzi stają się rodziną! Dzielimy się, dbamy, angażujemy się! Pracujemy razem, aby zwyciężyć i walczyć o pokój poprzez modlitwę.

Przeczytaj, co zrobili i robią sąsiedzi Ukrainy w odpowiedzi na potrzebę

Na Ukrainie członkowie i wolontariusze Armii Zbawienia robią wszystko, co w ich mocy, aby w trudnych warunkach rozdawać swoim rodakom żywność i artykuły higieniczne, co jest bardzo potrzebne.

W Rumunii Armia Zbawienia zorganizowała zespoły humanitarne, które stoją w gotowości na granicy i rozdają potrzebne artykuły uchodźcom.

W Mołdawii Armia Zbawienia zapewnia m.in. pomoc uchodźcom z tymczasowym zakwaterowaniem, ciepłymi posiłkami i napojami oraz dostępem do Wi-Fi.

Służby socjalne Armii Zbawienia Republika Czeska jest gotowa zapewnić wsparcie i pomoc nowo przybyłym, podobnie jak sąsiednia Słowacja przygotowuje plany działań w zakresie dodatkowego zakwaterowania i wsparcia materialnego.

W południowej Rosji jest ponad 60 000 przesiedleńców. Tutaj Armia Zbawienia zapewnia poszkodowanym żywność, artykuły higieniczne oraz inne niezbędne artykuły.

A tutaj, w Polsce, AZ rozdawała pomoc żywnościową w nagłych wypadkach, pomagała w znalezieniu mieszkania, pomagała w tłumaczeniu, udzielała praktycznego wsparcia i odwiedzała punkty recepcyjne dla uchodźców. Ponad 400 000 ukraińskich uchodźców już przekroczyło granicę Polski, a przedstawiciele międzynarodowych służb ratunkowych Armii Zbawienia są w drodze do Polski, aby wesprzeć w działaniach pomocowych.

Wróć