Przystanek – MŁODZIEŻ

Dzięki staraniom i ciężkiej pracy pracowników PWD Armii Zbawienia w Warszawie już po raz drugi udało się zorganizować obóz chrześcijański dla młodzieży ze wszystkich 4 korpusów Armii Zbawienia w Polsce. W tym roku wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Armii Zbawienia w Danii (za co bardzo dziękujemy!)

Do tej pory nasze wszystkie obozy były organizowane nad polskim morzem, tym razem jednak udaliśmy się w góry, a naszym miejscem docelowym było Międzybrodzie Żywieckie w województwie śląskim.

Od 27. lipca do 3. sierpnia 2017 r.  troje wychowawców, dwóch wolontariuszy oraz 14 nastolatków miało okazję spędzić niesamowity tydzień, napawając się cudownymi widokami i czystym górskim powietrzem. W takich okolicznościach przyrody, zrealizowany został cały program kolonii Armii Zbawienia, składający się z takich elementów jak: zajęcia biblijne, szkółka języka angielskiego czy aktywności sportowe. Mieliśmy też przyjemność gościć dwóch profesjonalistów, którzy przyjechali specjalnie z Warszawy, aby przeprowadzić z naszą młodzieżą warsztaty z DJ- ingu. Program atrakcji był bardzo urozmaicony, więc każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Spędzanie wolnego czasu w górach okazało się strzałem dziesiątkę i mamy nadzieję, że dzięki prowadzeniu Bożemu uda się nam tu jeszcze wrócić w przyszłym roku. Wierzymy też, że ten czas dla młodzieży był wspaniałym przeżyciem duchowym i że Bóg przygotował dla nich same najlepsze rzeczy. 

Liczymy na to, że Liderzy Korpusów będą kontynuować rozpoczętą pracę z młodzieżą w ciągu całego roku.

Wróć