S.O.S. przecwin handlarzom i łowcom dusz

Zniewolenie poprzez pracę jest czymś więcej niż łamaniem praw pracowniczych. Jest łamaniem praw człowieka, jest ograniczeniem naszej wolności, jest niewypłacaniem wynagrodzenia, jest wprowadzaniem w błąd i manipulacją.

Każdego roku dziesiątki tysięcy Polaków jest zniewalanych w pracy, najczęściej za granicą. Padają również ofiarą zorganizowanych grup przestępczych, których działalność kryminalna polega na zmuszaniu osób do żebractwa, kradzieży czy wyłudzania kredytów i świadczeń socjalnych. Obecnie większość ofiar to mężczyźni, zwykle w średnim wieku, sprawcy wykorzystują ich trudną sytuację na rynku pracy. Wciąż jednak za mało się o tym mówi. Dlatego właśnie ruszyła kampania społeczna pt. “S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz”. Jesteśmy współorganizatorami kampanii wraz z Komendą Stołeczną Policji, Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej, Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie oraz Gazetą Codzienną Fakt, pod honorowym patronatem Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce.

17 października 2018 roku miała miejsce konferencja inaugurująca kampanię, na której miała miejsce inscenicaja odbicia niewolników przez antyterrorystów. Obecnie w podróż po całej Polsce rusza wystawa zdjęć o takim samym tytule jak kampania. Zachęcamy do obejrzenia trzech spotów S.O.S., które można znaleźć w zakładce "Video, artykuły i raporty".

Zapraszamy na oficjalny Fanpage Kampanii: www.facebook.com/stopniewolnictwu

WIĘCEJ NA TEMAT KAMPANII

Wróć