Skupienie Modlitewne Lipiec 2015

Prośby modlitewne

Bezgranicznie trwałe zaangażowanie! Trwała Zmiana

W tym miesiącu dochodzimy do apogeum naszej bezgranicznej podróży. Przez rok skupialiśmy się na bezgranicznej miłości Boga oraz miłosierdziu, nadziei, wierze, wolności, odwadze, dostępności, uwolnieniu i łasce, które w Nim można znaleźć. Jego miłość można porównać do wciąż nadpływających potężnych fal, które są bez końca i zawsze znajdują się w naszym zasięgu.

Życie, które prawdziwie doświadcza bezgranicznej Bożej miłości jest pełnym życiem, które jest całkowicie pod wpływem działania Ducha Świętego, to jest działanie, które trwa. Nie takie które dzisiaj jest, a jutro już po nim śladu nie ma.

Jaką damy odpowiedź temu wielkiemu Bogu i Jego miłości? Możemy być wdzięczni i go wychwalać. Tak jak napisał to Założyciel AZ:

I teraz, Alleluja, po koniec mych dni
Radośnie przynosić będę chwałę mu,

Który ofiarował swe życie, dając morze:
Bezgranicznego Zbawienia dla Ciebie i mnie!
(ŚAZ 509)

Jest tak wiele rzeczy za które możemy dziękować i za które powinniśmy wielbić Boga, ale czeka na nas jeszcze więcej. Same dziękczynienie i uwielbienie nie gwarantują życia w pełni Bożej. Sama wiedza o Bogu też nie jest wystarczająca. Musimy przyjąć miłość Bożą i zbawienie, które idzie z nią w parze. To oznacza świadoma chęć doświadczenia mocy tych nadpływających fal. Tak jak wtedy, kiedy idziemy nad morze, możemy wybrać spacer po piasku lub wśród fal.  

Zanurzam się w wodę, ona obmywa mnie! (6 zwrotka)

Bóg powołuje nas do podróży z nim, do tego byśmy się mu poddali i zaangażowali w to wszystko co nam oferuje. Jak to możemy zrobić? Widzimy wskazówkę w wezwaniu do chrześcijan z listu Judy (1:21), by zachowywać siebie w miłości Bożej. To jak pozwalanie aby  fale wciąż nas obmywały. Werset Ew. Jana 15:10 mówi o trwaniu w Bożej miłości. Słuchając Bożego słowa, będąc mu posłuszni i się w nim rozkoszując pozostajemy w Jego miłości.

Będąc zakorzenionymi i ugruntowanymi w miłości możemy być wstanie pojąć, wspólnie ze wszystkimi Bożymi ludźmi, to jak szeroka i długa, wysoka i głęboka jest miłość Chrystusowa (Efezjan 3:17-19). Będziemy znali tą miłość, która przewyższa wszelkie poznanie i będziemy w całości napełnieni Bożą pełnią.

Rozważania modlitewne:

  • Czy są jakieś sfery w twoim życiu, które powstrzymują Cię przed trwaniem w miłości Bożej? Czy są sfery, w których Twoja droga jest jak chodzenie po brzegu morza, chcesz chodzić po piasku, ale czujesz, że musisz wejść do wody i pozwolić, by fale cię obmyły? Proś Boga aby ci pomógł w pełni poddać się Jego miłości i związać się z Nim.  
  • W jaki sposób Bóg wprowadził do twojego życia oczyszczenie, uzdrowienie, miłość, miłosierdzie, nadzieję, odwagę, wolność i uwolnienie? W jaki sposób dziękujesz i wychwalasz Boga za te cuda?

Wróć