Starachowice: Od Banku Żywności do wiary

Niedziela 7 kwietnia była ostatnią wizytą przywódców regionalnych AZ kapitana Philipa James’a i major Caroline James w Korpusie Armia Zbawienia w Starachowicach. Był to wyjątkowy dzień pod wieloma względami, ale głównie ze względu na mianowanie 7 nowych członków Korpusu oraz nowego oficera lokalnego, który przyjmie rolę Sekretarza Służby Pielęgnowania Społeczności (SPS)

Każdy nowy wyznawca świadczył o zbawczej mocy Jezusa Chrystusa z mocy grzechu, niektórzy mówili o uzdrowieniu od uzależnienia, niektórzy z depresji i samotności. Jeden człowiek oświadczył, że jest „świadomy” Boga przez wiele lat, ale właśnie znalezienie duchowego domu w Korpusie AZ otworzyło przed nim nowe drogi do wspólnoty i służby, pogłębiło jego wiarę. Dowódca Korpusu, sierżant Bożena Olszewska opowiedziała, że ​​wielu z tych ludzi nawróciło się poprzez inicjatywę zorganizowania spotkania modlitewnego, które się odbywało co tydzień przed otwarciem banku żywności. Podzieliła się też swoimi wątpliwościami, bo nie wierzyła do końca, czy ludzie będą chcieli przyjść na takie spotkanie godzinę wcześniej przed rozpoczęciem wydawania jedzenia. Ale ku jej zaskoczeniu, przyszło  wiele osób, które nie tylko poprosiły o modlitwę, ale zaczęły zwierzać swoje problemy, otwarcie opowiadać o sobie, a z czasem wyznały potrzebę Bożej obecności w swoim życiu. Mianowanie brata Henryka Szymczaka na SPS daje praktyczną pomoc Liderowi Korpusu, ponieważ teraz wspólnie mogą zadbać o rozwój misji i służby we Wspólnocie AZ w Starachowicach.


Po spotkaniu byliśmy zaproszeni na pyszny posiłek, przygotowany przez jednego z nowych adherentów. Spędziliśmy cudowny czas wśród lokalnej społeczności.


Prosimy się modlić o ten Korpus, ponieważ rozwija się tu nowa inicjatywa łącząca misję społeczną i duchową AZ w Starachowicach.

Wróć