Wzmocnienie polskiej armii

Armia Zbawienia w Polsce ma nowego Kapitana Pomocniczego Krzysztofa Steinera – lider Armii Zbawienia w Malborku od teraz służy jako Oficer.

Oficerowie z Niemiec, Polski i Litwy spotkali się na terytorialnej konferencji dla dowództwa w Plön blisko Hamburga. Polska delegacja (zdjęcie) jest wdzięczna, że mogła uczestniczyć w tym zjeździe, którego tematem przewodnim była odpowiedzialność.

 

Jednym z najistotniejszych wydarzeń na konferencji było zaprzysiężenie nowego Kapitana Pomocniczego: Krzysztofa Steinera, lidera Armii Zbawienia w Malborku (zdjęcie: po prawej Krzysztof Steiner wraz z Dowódcą Terytorialnym Patrickiem Naud). Kiedy Krzysztof Steiner wyjechał z Polski w 1986 roku został ciepło przyjęty przez Niemców, dlatego był to dla niego poruszający moment, móc wrócić blisko tego miejsca, gdzie teraz przyjmowani są uchodźcy z innych państw.

 

Przez pięć dni około 100 osób dyskutowało ze sobą na temat tego co to oznacza być odpowiedzialnym przed Bogiem i ludźmi i jak to przełożyć na praktykę. Był to czas pogłębiania wiedzy, ale również piękna międzynarodowa społeczność. (gg)

 

Wróć