Zintegrowana Misja w Malborku

Salwacjonistyczna praktyka zawsze znajdowała się obok ludzi i dzielenia się Bożą łaską. Zastanawiając się więc nad pytaniem: czym jest misja? Odpowiedzią musi być, że misja jest życiem w Bożej obecności – Ozeasza 6:3

Zintegrowana misja jest praktyką misyjną dzielenia się Bożą łaską, zauważania kręgów, w których wszyscy się obracamy poruszając się między domem, okolicą i Korpusem. Boża łaska jest tam obecna – w domach, okolicach i sąsiedztwach.

Proces ZM w Polsce jest powiązany ze Sprawiedliwością Społeczną i naszym pragnieniem jest służyć tym najbardziej ubogim i wykluczonym, wierząc i zauważając, że każda istota ludzka zasługuje na troskę, społeczność, zmianę i nadzieję.

9-10 września przyszedł czas na odwiedzenie Malborka, by dostrzec jak Bóg tam działa. Międzynarodowa drużyna działając przy boku lokalnej drużyny odwiedziła wielu ludzi i byliśmy głęboko poruszeni tym czym się z nami dzielono. Podczas sprawozdań mogliśmy docenić i nauczyć się więcej o przyszłych kierunkach naszej lokalnej pracy.   

 

Wróć