Armia Zbawienia Warszawa Praga-Północ

Armia Zbawienia w Warszawie Praga-Północ służy ludziom w słowach i w czynach.

W Warszawie, po prawej stronie Wisły, na Pradze-Północ, Armia Zbawienia jest wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Wspieramy i pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Karmimy głodnych, pocieszamy smutnych i pomagamy tym, którzy nie mają środków do życia. Na Pradze - Północ przebywa wiele osób bezrobotnych oraz w kryzysie bezdomności. Wiele mieszkańców dzielnicy to także osoby starsze, samotne czy schorowane. Pomagamy rozdając im żywność i odzież, ale również służymy doradztwem, praktyczną pomocą i modlitwą.

W czasie Nabożeństw w niedzielę (11:00) i na Studiach Biblijnych we wtorki (12:00) razem rozmawiamy o ważnych pytaniach życiowych i o tym, czego Biblia uczy nas na ten temat. W każdą pierwszą środę miesiąca o 11:00 spotykamy się na naszym Klubie seniora, natomiast każdą trzecią środę mamy spotkanie dla kobiet, gdzie panie dzielą się swoim doświadczeniem i uczą się nowych umiejętności.

Światowa Armia Zbawienia (International The Salvation Army) prowadzi sklepy charytatywne, szpitale, szkoły, schroniska dla bezdomnych i pomoc humanitarną w ponad 132 krajach. Międzynarodowa siedziba AZ znajduje się w Londynie (UK). Więcej informacji o nas i o naszej pracy (w języku angielskim): www.salvationarmy.org

Gdziekolwiek jest to możliwe Armia Zbawienia współpracuje z innymi instytucjami, organizacjami oraz kościołami.

Praca z Dziećmi i Młodzieżą

Służba dla Dzieci i Młodzieży w Armii Zbawienia-Warszawa Praga-Północ zawiera szeroki wybór aktywności: pomoc przy odrabianiu lekcji podczas tygodnia na Świetlicy od 15:00 do 19:00, obozy letnie, specjalne projekty (teatr, sport itd), gry i zabawy, wsparcie duchowe.

Armia Zbawienia w Warszawie jest częścią projektu „Kluby przyjazne Rodzinom” - oferta bezpłatnych zajęć skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat. To przestrzeń, gdzie rodzice mogą przyjść z małymi dziećmi, spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze, podzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami dnia codziennego, zasięgnąć porady specjalistów. Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.  Zajęcia odbywają się we wtorki i sobotę w godzinach 9.30 - 12.30. 

W ramach projektu 'Different' przy naszym PWD odbywają się: klub młodzieżowy, Program rozwoju wolontariatu „Be active!”, Klub językowy, Program „Super rodzic!”, warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, pikniki rodzinne, spotkania sąsiedzkie, wyjścia integracyjne, mini projekty, zajęcia rozwijające pasję. (Projekt dofinansowany ze środków Urzedu Dzielnicy Praga Północ)

Armia Zbawienia nie byłaby w stanie  prowadzić tej służby bez pomocy wolontariuszy, którzy oddają swoje serce i dużą część swojego czasu, by pomagać ludziom w potrzebie! Dziękujemy KAŻDEMU

Punkt pomocy i wsparcia

Nasz Punkt wsparcia i pomocy (ul. Ząbkowska 13/13, wejście od ul. Brzeskiej) jest otwarty dla wszystkich. Każdy tutaj może uzyskać poradnictwo (psychologiczne, prawne, zawodowe), ubrania lub żywnośc (w zależności od dostępności) a także pomoc w znalezieniu ofert pracy.

Również przyjmujemy od państwa ubrania, buty, książki (po wcześniejszym umówieniu przez tel. 605 368 604), które już nie potrzebne, ale które są nadal w dobrym stanie i mogą służyć innym ludziom.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY KAŻDEGO! ❤️